HAVALI YATAKLAR

Dekübitüs; yani yatak yarası, bası yarası veya yatma yarası olarak tanımladığımız hastalığın adı. Uzun süre sırt üstü, yüz üstü veya yan yatma sonucu basınç altında kalan bölgelerde kızarma veya morarma şeklinde görülen ve başladığı zaman hastanın rahatsızlığı geçse bile yatmaktan canının yanmasına sebep olan bir hastalık. Havalı yatak kullanımı işte bu hastalık için bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Kan dolaşımını hızlandıran, hastanın aynı noktaya uyguladığı basıncı dağıtan ve 7gün/24 saat elektrikte prize takılı olan, terleme yavaşlatıcı bir tıbbı ürün.

Şifa Yatak Medikal olarak havalı yataklar konusunda danışmak istediğiniz bir konu var ise bir telefon açmanız yeterli. Ayrıca internet sitemizdeki havalı yatakları Perpa’daki showroomumuzda görebilir hatta deneyebilirsiniz. Tedbir amaçlı alınan bir havalı yatak ile kızarma olarak başlamış bası yaralı bir hastanın ya da açık yaraya dönmüş bir hastanın kullanacağı havalı yatakların farkını görebilirsiniz.

Şunu da unutmayalım ki; Bası yarası olan yatağa bağımlı hastalar, bası yarası olmayan yatağa bağımlı hastalara göre iki kat daha fazla ölüm riskine sahiptir.